• screen 1

  Masz problem z Firmą
  zobacz jak skutecznie
  można żadać swego...

  Jeśli zostałeś oszukany przez daną firmę albo masz problemy z reklamacją danego produkty, napisz tutaj a nic nie stracisz...

 • screen 1

  Na śniadanie
  zawsze najciekawsze
  opinie o produktach ...

  Każdy produkt trzeba zbadać pod kontem wykonania. To forum jest po to aby informować każdego użytkownika oraz przestrzec przed zakupem danego produktu.

 • screen 1

  Uwaga na Firmy
  ktore nisza
  Polski rynek...

  Każdy chce aby polski rynek wyglądał jak najlepiej. Dlatego stworzyliśmy szereg forów dyskusyjych w których zawarte są opinie o firmach, aby każdy klient miał konkretne spojrzenie na wykonanie usług.

Szereg informacji

Postaw na najwyższą jakość wykonania usług. Zadbaj aby każdy klient czuł się bezpiecznie. To forum to informacje na najwyższym poziomie.

Statystyki FORUM

 • Mamy zarejestrowanych: 345
 • Mamy napisanych wątków: 89
 • Mamy napisanych postów: 954

Inforamcje

To forum działa 24h bez przerwy. Mamy najnowsze serwery które pozwalają na bezawaryjne działanie forum.
Jesteś zadowolony ?

energooszczędne domy

energooszczędne domy

Jakie pompy ciepła u siebie wprowadziliście i z jakiego powodu, charakterystyka zalet, montażu mile widziana, bo się zastanawiam, jak wpłynąć pozytywnie na koszty utrzymania nieruchomości.

Jasio234

Posty: 2

 
Prawidłowy montaż przy gruntowych pompach to gwarancja wysokiej jakości działania, praktycznie braków serwisowych. Z tego powodu musisz uwzględnić autoryzację producenta i tak oceniać wykonawców.

Abaddon616

Posty: 13

 
Można oszczędzić na serwisie, a i do obsługi pompy ciepła nie wymagają też jakichś wielkich umiejętności technicznych, więc to dla mnie była przewaga w stosunku do innych systemów.

Ryszardzik3

Posty: 5

 
W centrum Białegostoku masz Energodom, to się odezwij i tam Ci odpowiedzą na pytania dotyczące gruntowych pomp ciepła. Lepiej technologii nie znajdziesz na rynku tak szczerze mówiąc. Załatwiają też formalności związane z programem Czyste Powietrze, więc to pyka finansowo ogólnie. Co do energooszczędności to lepiej i chłodzenie pasywne niezłe. Przy silnych mrozach też nie zauważyłem problemów eksploatacyjnych. Gadaj z nimi, bo długo na rynku, nowa siedziba, widać biznes kwitnie.

trans34

Posty: 8

 
Pompy ciepła wpisują się w programy dofinansowania, chociażby „Czyste Powietrze” i masz zawsze lżej z kasą, jak się zdecydujesz. Większość firm, które zajmują się instalacją w Białymstoku, chociażby http://www.energodom.com.pl/ ogarniają to dodatkowo. Po drugie, czy to przy gruntowej pompie, czy innych nie masz do czynienia ze szkodliwymi spalinami, a wiadomo, jak to bywa z innymi paliwami. Raz, że coraz droższe, a dwa mało wydajne tak naprawdę, jeszcze w porównaniu do pompy. Ja nie znam człowieka, który by teraz nie kombinował z obniżeniem kosztów eksploatacji nieruchomości.

Dagmara87

Posty: 12

 
Do budownictwa pasywnego powiedziałbym tylko technologie OZE, bo jak to sobie inaczej wyobrażasz? Porównaj sobie też współczynnik wykorzystywania energii odnawialnej w różnych technologiach.

Michaś

Posty: 13

 
Masz nie tylko montaż gruntowej pompy ciepła, ale też wsparcie przy dopełnieniu formalności z programem dofinansowania u nich http://www.energodom.com.pl/, więc to się opłaca najbardziej. No i autoryzowany montaż. Poza tym niższe koszty niż kotłownia, to jest potwierdzona sprawa. Klasa energetyczna A+++, brak problemów eksploatacyjnych, ale musisz dopytać, jak jest z autoryzowaną instalacją producenta. U nich to występuje. Trwałość pompy ciepła przecież oceniana na ponad 50 lat, a w szczycie do 80.

Kamil87rak1

Posty: 2

 
Potwierdzam, że gruntowe pompy ciepła w krajowych warunkach cieszą się teraz największą popularnością. Cenowo może i droższe od tych bardziej klasycznych, natomiast w wydajności to mocno wygrywają.

yaoks

Posty: 6